Často řešené situace při stavbě posuvné brány

Posuvná brána svojpomocne

Samonosná posuvná brána svépomocí

Vážený zákazníci, vážíme si důvěry, kterou nám projevujete svými nákupy. Jelikož obchod vznikl s úmyslem doporučit a doručit vám nejvhodnější výrobky pro stavbu posuvné brány, připravili jsme pro vás doporučené postupy, které na vaše podněty rozšiřujeme.


Obsah – na stránce naleznete:

1. Výběr komponentů pro samonosnou bránu

2. Často kladené otázky a odpovědi:

1. Dá se samonosná brána postavit ve svahu?
2. Je nutné mazat vozíky nebo vnitřek C-profilu mazivem pro lepší chod brány?
3. Proč samonosnou bránu? Jaké jsou výhody?
4. Proč doporučujete vozíky s výkyvem a regulací? K čemu to slouží?
5. Které komponenty nejčastěji zákazníci kupují nad rámec SADY?
6. Jaký odskok od země vznikne u samonosné brány?
7. Kde na bráně ukotvit ozubený hřeben?
8. Do jaké výšky osadit pohon NICE?
9. Jakou jeklovinu použít ke konstrukci samonosné brány?
10. Jaké kabely použít pro napájení pohonu NICE?

3. Popis základních komponentů samonosné brány

Vozík s ložiskovými rolkami Dojezdová kapsa Elektromechanický pohon
C-profil Vrchní/boční vedení Dálkový ovladač
Spodní nájezd Záslepka profilu Fotobuňky

 


Výběr komponentů pro samonosnou bránu

Univerzální SADY komponentů

Abychom Vám výběr usnadnili, sestavili jsme SADY komponentů pro samonosné brány.

Na přání Vám složení SADY upravíme. Máte-li specifické přání nebo se chcete poradit, zavolejte na 00420730731112 nebo napište na info@taget.cz.

Poznámka: šířka průjezdu znamená velikost otvoru mezi sloupky, který bude po odsunutí brány volný.

Výběr C-profilu

C-profil zvolíte podle plánované hmotnosti brány a délky brány:

Tyto hodnoty jsou orientační a závisí také na celkové délce křídla brány. Nosnost brány ovlivňuje také konstrukční materiál, který použijete pro stavbu brány: hlavně vyztužující profil (profil přivařovaný vodorovně nad C-profilem) a ostatní materiál použitý pro konstrukci brány.

Příklad:
Standardní rozměr samonosné brány o světlé šířce průjezdu 400 cm a výšce 150 cm, s použitím C-profilu 70x70x4 mm, vyztužujícím profilem 80x40x2 mm a vší ostatní konstrukční ocelí brány z materiálu 60x40x2 mm platí následující hodnoty:

Hmotnost brány (bez pohledové výplně): cca. 120 kg
Zatížení na 1 m: 0,9 kN/m (90 kg/1 m)
Reakce na tlak/tah: 18,49 kN / 10,81 kN
Únosnost celkem: 480 kg

 

To znamená, že při takové konstrukci Vám stačí použít C-profil 70x70x4 mm a vozíky s pěti ložisky (respektive komponenty, které jsou zahrnuty v sadě SADA-01 resp. v SADA-03). Hmotnost konstrukce bude cca. 120 kg a celkově můžete na bránu osadit výplň o hmotnosti cca. 360 kg (90 kg na 1 m).

Napište/zavolejte nám: hodnoty pro Vaši bránu spočítáme a doporučíme nejvhodnější komponenty pro Váš projekt. E-mail: info@taget.cz, telefon 730 731 112.

Výběr nosných vozíků

Toto rozdělení platí obecně pro většinu situací. Vozíky a jejich ložiska mají velmi vysokou nosnost a jsou pro každou sadu předimenzovány. Opět platí, že když si nebudete s výběrem jisti, napište/zavolejte, doporučíme vám.

Kotvení nosných vozíků do betonového základu

Nosné vozíky mohou být:

Podrobné informace o ukotvení posuvné brány se dozvíte ZDE. S rozměry betonového základu Vám také rádi poradíme.

Rozměry betonového základu pro samonosnou bránu

Podrobné rozměry betonového základu pro různé velikosti samonosných bran naleznete ZDE: rozměry betonového základu.
Nezapomeňte:

  • ideální je betonovat do nemrznoucí hloubky (cca. 80 cm, podle oblasti), aby se vám základ po čase nepohnul.
  • před samotnou betonáží je třeba pamatovat na přívod elektřiny a rozvody kabeláže pro pohon. I když plánujete manuálně ovládanou bránu, je vhodné předchystat si chráničky. Potom můžete pohon osadit kdykoli v budoucnosti.

Betónvý základ pre posuvnú bránu
Popisky k rozměru "X" a podrobnější údaje naleznete ZDE: rozměry betonového základu.

Výběr vedení brány

Typ vedení:

Vrchní vedení použijete, pokud výplň Vaší brány (např. dřevěné latě, lexan, tahokov) nebude přesahovat bránu. Ukotvíte jej na stávající oplocení, nebo na vyrovnávací sloupek.


Boční vedení
použijete, pokud chcete výplní brány přesahovat rám brány. Rolky ukotvíte na vyrovnávací sloupek z vnitřní strany brány.
Nejčastěji se to řeší tak, že z vnitřní strany brány přivaříte U-profil, případně L-profil. Na vyrovnávací sloupek, který zabetonujete do základu, pak osadíte dvě role, které jezdí v tomto U-profilu nebo L-profilu.

Volba vedení brány závisí na dispoziční situaci. Záleží, jestli máte v okolí brány stávající oplocení, na které lze z boku upevnit vedení, nebo plánujete pro vedení brány vybudovat zvlášť sloupek. Druhým faktorem který ovlivňuje volbu mezi vrchním a bočním vedením je, zda chcete výplní brány přesahovat nejvyšší profil konstrukce. Pokud ano, je pro Vás vhodnější boční vedení.

Bočné vedenie posuvnej brány Vrchné vedenie posuvnej brány Možnosť využitia vedenia posuvnej brány

Vedení boční

Vedení vrchní

Rolky

Boční vedení můžete uchytit na stávající oplocení nebo na zvlášť vybudovaný vyrovnávací sloupek. Výhodou bočních vedení je, že můžete výplní brány (např. dřevěné plotovky) přesahovat rám brány. Vrchní vedení takovému přesahování brání. Více »

Vedenie bočné pre posuvné brány

Všechny typy vrchního vedení mají jistý stupeň regulace vzdáleností vodicích rolí (až do profilu o šířce 120 mm). Vrchní vedení brání tomu, abyste přesahovali výplní brány nejvyšší profil. Pro větší brány můžete použít více kusů vrchního vedení. Více »

Vrchné vedenie pre posuvnú bránu

 

Rovněž můžete nakoupit jen samostatné rolky a mechanismus jejich uchycení zbudovat svépomocí. Rolky plastové, pogumované nebo ložiskové můžete použít i při jiných vodicích mechanismech. Více »

Rolny vedenia pre posuvné brány

 

Příklad použití bočního vedení (BR-43G):
Můžete použít L-profil nebo U-profil, ve kterém bude boční vedení jezdit. Ideální jsou dvě tato vedení vedle sebe: jedno „tlačí“ bránu směrem ven, druhé „tlačí“ směrem dovnitř, a brána tak je dostatečně vystředěná.

Příklad použití vrchního vedení (VVR-3-G):
Vrchní vedení VVR-3-G má celkovou délku 30 cm, a má tedy velký rozsah regulace. Odskok brány od plotu tedy můžete určit ve velkém rozsahu. Je nejčastěji používáno hlavně pro svou univerzálnost.

Príklad použitia vrchného vedenia VVR-3-G

 

Výběr Pohonu brány

U posuvných pohonů je nejdůležitější hmotnost brány. V naší nabídce naleznete pohony do 400, 600 a 1000 kg. Pro zjednodušení nákupu uvádíme SADY pohonů s doporučeným příslušenstvím:

Manuály k pohonům NICE

Hmotnost brány do Sada pohonu Manuál k pohonu
400 kg Sada pohonu pro posuvnou bránu do 400 kg NICE Road Manuál Nice Road400
600 kg Sada pohonu pro posuvnou bránu do 600 kg NICE Robus Manuál NICE Robus600
1000 kg Sada pohonu pro posuvnou bránu do 1000 kg NICE Robus Manuál NICE Robus1000

Určení hmotnosti brány

Například standardní samonosná brána o rozměru 400x150 cm, s C-profilem 70x70x4 mm, která má konstrukci svařenou z jekloviny 60x40x2 mm, má hmotnost cca. 125 kg. V tabulce uvádíme i hmotnosti pro jiné šířky průjezdu, za použití stejného jeklového materiálu (konstrukční ocel S235JRH, rozměr 60x40x2 mm):

Brána 300x150cm cca. 90 kg
Brána 350x150cm cca. 110 kg
Brána 400x150cm cca. 130 kg
Brána 450x150cm cca. 170 kg
Brána 500x150cm cca. 190 kg
Brána 550x150cm cca. 210 kg
Brána 600x150cm cca. 230 kg
Brána 650x150cm cca. 260 kg

 

Tyto hodnoty platí při použití C-profilu 70x70x4 mm pro šířku průjezdu do 450 cm a použití C-profilu 80x80x5 mm pro šířku průjezdu nad 450 cm. A také jen pro použití jeklového materiálu z konstrukční oceli S235 o rozměru 60x40x2 mm.

K celkové hmotnosti je ještě třeba připočítat výplň, kterou budete dávat na bránu. Pokud si s výběrem pohonu nevíte rady, napište nám na info@taget.cz, nebo zavolejte na 00420730731112.

V naší nabídce naleznete pouze pohony značky NICE. Pohony NICE prodáváme, doporučujeme a sami používáme. Používáme je rádi hlavně proto, že problémy či reklamace jsou u této značky téměř nulové.

Konstrukce samonosné brány

Konstrukci brány tvoří rám z uzavřených ocelových profilů. Konstrukci zhotovíte z profilů 40x40, 60x40, 80x40, záleží na velikosti a hmotnosti brány.

Celkovou nosnost konstrukce brány ovlivní materiál, ze kterého je rám svařen. Se zvětšujícími se dimenzemi použitých jeklových profilů roste i tuhost rámu, a tedy i únosnost výplně brány.

Orientační výpočet celkové délky samonosné brány: Šířku průjezdu vynásobíte koeficientem 1,4 a přičtete 0,2 m (nutné pro vedení brány). Příklad: šířka průjezdu je 4 m. Výpočet: 4 m x 1,4 + 0,2 m = 5,8 m (celková délka brány je 5,8 m). Tento orientační výpočet platí pro brány do 600 kg, pro větší brány může být koeficient až 1,6 (dle hmotnosti brány).

Pokud plánujete lehkou konstrukci, můžete si dovolit kratší přesah brány. Nicméně, pokud máte dostatečný prostor pro odsunutí celé brány, je lepší přesah nezkracovat. Platí, že čím delší přesah, tím plynulejší chod brány. To ocení hlavně pohon, který bude méně namáhán. S rostoucí hmotností brány je lepší přesah nezkracovat a počítat orientačně alespoň s koeficientem 1,4.

Poznámka: přesah posuvné brány: rozumí se jím část brány, která nezasahuje do volné šířky průjezdu. Vytváří „trojúhelník“ který je potřebný pro přenos tahových sil do nosného vozíku, jeho délka musí být adekvátní délce a konstrukci brány a musí být dostatečná pro dodržení únosnosti nosného profilu


 

Několik otázek a odpovědí k samonosné bráně:

1. Dá se samonosná brána postavit ve svahu?
U samonosné brány doporučujeme srovnat terén v oblasti kde jezdí brána do roviny. Samozřejmě je možné, aby brána jezdila nad svahem, avšak pohyb brány musí být horizontální. Manuálně ovládaná brána (bez pohonu) může být postavena do svahu, je však třeba počítat s vynaložením větší síly při manipulaci.

Možnosti jak postavit samonosnou bránu s pohonem do svahu:
A) upravit konstrukci brány tak, aby vozíky, C-profil i pohon byly v úplné rovině, ale tělo brány bylo ve spodní části zkosené a tak zakrývalo celou šířku průjezdu.
B) druhá možnost je použít nastavitelnou odporovou brzdu, zařízení které se používá u posuvné brány do svahu. Cena tohoto zařízení je cca. 300–600 €.

Na obrázku vidíte, že pohon a vozíky jezdí v rovině. Toto řešení je nenákladné, vyžaduje však přesnost při výrobě konstrukce.

2. Je nutné mazať vozíky alebo vnútrajšok C-profilu mazivom pre lepší chod brány?
Ne. Z C-profilu maximálně můžete odstranit nečistoty, které se do něj během skladování a přepravy dostanou.

3. Proč samonosná posuvná brána? Jaké jsou výhody?

  • » bezúdržbový provoz – nejmenší nároky na údržbu ze všech typů bran
  • » bezproblémový provoz v zimním období – netrápí vás sníh ani listí
  • » nezasahujete do komunikace
  • » můžete parkovat hned za branou, minimální nároky na prostor za branou
  • » samonosná posuvná brána se pohybuje nad zemí, lze ji postavit i v členitém terénu
  • » jednodušší stavební připravenost: nevyžaduje vybetonovat dlouhý základ pod kolejnici (který musí být v rovině)
  • » v průjezdu se nenachází kolejnička ani jiná překážka, která by narušovala průchod brány. V zimě vám odpadne starost s čištěním kolejnice.
  • » více o srovnání samonosné a kolejové brány »

4. Proč doporučujete pro samonosnou bránu s šířkou přejezdu více než 3 m vozíky s výkyvem a regulací?
Výkyv vozíků slouží tomu, aby byla všechna ložiska na vozíku zatížena rovnoměrně v tahu i tlaku při každém pohybu brány. Chod brány je lehký a plynulý, a pohonu tak stačí vynaložit pro pohyb brány menší sílu. Tím se prodlužuje celková životnost pohonu. Výšková regulace pomáhá při osazení a vyvážení brány do roviny a také při určení odskoku od země.

5. Ktoré komponenty najčastejšie zákazníci kupujú nad rámec SADY?
Nejčastěji lidé přidávají k SADE hákový zámek (v případě manuálně otevírané brány). Dále bývá SADA doplňována vrchním dorazem a také druhým párem spodního dorazu a nájezdu. Nájezd a spodní doraz pak umístí i na druhý konec brány, aby si brána „odlehčovala“ i v případě, kdy je plně otevřena (provádí se v případech, kdy je brána těžší, případně delší a bývá většinu provozu otevřena). Ložiska na vozících tehdy nejsou namáhány „naplno“ i když je brána otevřena.

6. Jaký odskok od země vznikne u samonosné brány?
Námi dodané vozíky mají výškovou regulaci. Pokud tedy vozík ukotvíte „na nule,“ můžete počítat s následujícím odskokem od země:

Na obrázku je zobrazen C-profil nasunutý na nosný vozík. Rozměr „H“ znázorňuje maximální a minimální odskok od země, kterého můžete dosáhnout pomocí regulace

Šířka průjezdu / C-profil C-profil 70x70x4 mm
C-profil 80x80x5 mm

do 2,8 m
vozík se 3 ložiskovými rolkami

V-06-3

Hmin: 78 mm
Hmax: 98 mm

V-06-1

Hmin: 73 mm
Hmax: 93 mm

do 4,5m
vozík s 5 ložiskovými rolkami

V-02-3

Hmin: 95 mm
Hmax: 115 mm

V-02-1

Hmin: 90 mm
Hmax: 110 mm

do 6,5m
vozík s 8 ložiskovými rolemi

V-07-3

Hmin: 90 mm
Hmax: 110 mm

V-07-1

Hmin: 85 mm
Hmax: 105 mm


Výšku brány nad terénem (odskok od země) můžete ovlivnit i osazením spodní hrany vozíků v jiné výšce než na úrovni okolního terénu.

7. Kde na bráně ukotvit ozubený hřeben?
Nejčastěji se ozubený hřeben ukotvuje nad C-profil, respektive na profil který je přímo nad C-profilem (vyztužující profil). Jinak můžete umístit ozubení v libovolné výšce ve spodní části brány, záleží na konstrukci brány.

8. Do akej výšky osadiť pohon NICE?
Když už máte na bráně ukotven ozubený hřeben, můžete osadit pohon. Jeho výška se reguluje několika způsoby:

  • výrobce dodává k sadě pohonu originální kotvící prvky pomocí kterých pohon ukotvíte přímo do betonu (nutno osadit během betonování). Do betonu osadíte dvě kotvy, na které uchytíte pohon a pomocí čtyř šroubů pak upravíte jeho požadovanou výšku. Tyto kotvící prvky jsou součástí pohonu, a tudíž jsou v ceně. Šrouby od výrobce jsou ovšem nízké, nemají velký rozsah výškové regulace. Proto jsou vhodné pro bránu, kde je hřeben ukotven nízko (kolejové brány). Pro samonosnou posuvnou bránu je tento způsob regulace nedostatečný, resp. vyžaduje osadit pohon výše než je úroveň, ve které jsou osazeny vozíky samonosné brány.
  • pohon má 4 závity (u pohonu NICE 7mm), můžete také využít k ukotvení pomocí vlastních závitových tyčí a zabetonovat je přímo do základu, nebo uchytit do vyzrálého betonu chemickou kotvou.
  • často zákazníci používají ocelovou podstavu vlastní výroby. Nebo jednoduše prostor pod pohonem vybetonují a vytvoří tak pro pohon podstavec. Nejčastěji pohon osadí nejprve na závitové tyče a pak podbetonují, přičemž si ponechají na tyčích prostor pro regulaci. Některá řešení zákazníků můžete vidět ve fotogalerii posuvných bran.

9. Jakou jeklovinu použít ke konstrukci samonosné brány?
Nejčastěji používaným materiálem na bránu, kterou vyrábějí zákazníci svépomocí, je standardní profilová ocel. Použitá profilová ocel ovlivňuje tuhost i nosnost brány.

Nejčastěji používaný je jekl o rozměru 60x40x2 mm. Výjimkou je spodní vyztužující profil (profil přivařovaný vodorovně nad C-profilem). Rozměr tohoto profilu výrazně ovlivňuje celkovou nosnost brány. Jako vyztužující profil se nejčastěji používá profil 80x40x2 mm. Vyztužující profil rozděluje extrémní ohybový moment, který působí na C-profil v místě maximálního ohybu (těsně za vozíkem). Ztužení konstrukce brány použitím vyztužujícího profilu tento ohybový moment redistribuuje, a tím nedochází k ohybu či kroucení.

Na rám brány můžete použít i profilovou ocel jiných rozměrů. Vše záleží na celkové délce brány a předpokládané hmotnosti. Pokud si nebudete jisti, jaký materiál použít, zavolejte/napište nám.

Pokud plánujete bránu povrchově chránit žárovým zinkováním, můžete použít materiál o tloušťce stěny 3mm. Snížíte tím pravděpodobnost kroucení materiálu a nutnosti „narovnávání“ profilů, pokud Vám bránu ze zinkování vrátí mírně zkroucenou (při žárovém zinkování může taková situace nastat).

V naší nabídce naleznete ucelené sady jeklových profilů pro jednotlivé brány:
Poznámka: Uvedené SADY jeklových profilů jsou všechny sestaveny z profilů o tloušťce stěny 2 mm. Pokud pro svůj projekt upřednostňujete profily o tloušťce stěny 3 mm, také je máme v nabídce.

Sada jeklových profilů pro výrobu posuvné brány 40x40x2 mm
Šířka průjezdu Název sady Sada obsahuje:
3,0 m JOKL-01 2× profil 40×40×2 – délka 6 m
1× profil 80×40×2 – délka 6 m
4,5 m JOKL-02 3× profil 40×40×2 – délka 6 m
1× profil 80×40×2 – délka 6 m
Sada jeklových profilů pro výrobu posuvné brány 60x40x2 mm
Šířka průjezdu Název sady Sada obsahuje:
3,0 m JOKL-03 2× profil 60×40×2 – délka 6 m
1× profil 80×40×2 – délka 6 m
4,5 m JOKL-04 3× profil 60×40×2 – délka 6 m
1× profil 80×40×2 – délka 6 m
5,5 m JOKL-05 4× profil 60×40×2 – délka 6 m
2× profil 80×40×2 – délka 6 m
6,5 m JOKL-06 4× profil 60×40×2 – délka 6 m
3× profil 80×40×2 – délka 6 m
Sada jeklových profilů pro výrobu posuvné brány 80x40x2 mm
Šířka průjezdu Název sady Sada obsahuje:
3,0 m JOKL-07 3× profil 80×40×2 – délka 6 m
4,5 m JOKL-08 4× profil 80×40×2 – délka 6 m
5,5 m JOKL-09 6× profil 80×40×2 – délka 6 m
6,5 m JOKL-10 7× profil 80×40×2 – délka 6 m

Zákazníkům nabízíme možnost nakoupit vše na jednom místě, včetně hutního materiál pro výrobu brány. Společně se sadou komponentů vám zašleme i doporučený montážní postup.

Výplň brány: Výplň brány můžete prakticky libovolně přizpůsobit charakteru oplocení či vašeho domu (dřevěné latě, ocelová výplň, plastové profily, lexan, tahokov…).

10. Aké káble použiť pre napájanie pohonu NICE?

Pro pohon NICE Road 400:

Připojení: Typ kabelu:
Napájení (230V) 1 ks 3 x 1,5 mm2
Připojení vzdáleného fotočlánku 1 ks 2 x 0,25 mm2
Připojení bližšího fotočlánku 1 ks 4 x 0,25 mm2
Připojení majáku 1 ks 2 x 0,5 mm2 (dvojlinka – pro světlo majáku)
1 ks stíněný kabel RG58 (koaxiál – pro přijímač)

 

Pro pohon NICE Robus 600 a NICE Robus 1000:

Připojení Typ kabelu Maximální povolená délka
A: Napájení (230V) 1 ks 3 x 1,5 mm2 30 m (poznámka 1)
B: Maják s anténou

1 ks 2 x 0,5 mm2
1 ks stíněný kabel RG58 (koaxiál)

20 m
doporučuje se méně než 5 m

C: Fotobuňky 1 ks 2 x 0,5 mm2 30 m (poznámka 2)
D: Klíčový spínač 2 ks 2 x 0,5 mm2 (poznámka 3) 50 m
E: Pevné hrany 1 ks 2 x 0,5 mm2 (poznámka 4) 30 m
F: Pohyblivé hrany 1 ks 2 x 0,5 mm2(poznámka 5) 30 m (poznámka 5)

Pozn. 1: Může se použít napájecí kabel delší než 30 m, jeho průřez však musí být větší, například 3 x 2,5 mm2. V blízkosti zařízení
musí být zajištěno uzemnění.
Pozn. 2: Pokud je délka kabelu BlueBUS v rozsahu 30–50 m, je třeba použít kabel 2 x 1 mm2.
Pozn. 3: Namísto 2 kabelů 2 x 0,5 mm2 můžete použít jeden kabel 4 x 0,5 mm2.
Pozn. 4: Chcete-li použít více než jednu hranu, přečtěte si informace o typech připojení v kapitole 7.3.2 „Zadání STOP“, které
doporučuje výrobce.
Pozn. 5: Pro připojení pohyblivých hran k posuvným křídlům je nutné použít speciální zařízení, která umožňují připojení i během
pohybu křídla.

 


 

Popis základních komponentů samonosné brány

Vozíky s ložiskovými rolkami sjíždí vnitřkem C-profilu a nesou bránu. Výkyv vozíků je nastaven tak, aby byla všechna ložiska zatížena rovnoměrně v tahu i tlaku při každém pohybu brány. Kvalitní ložiska jsou uzavřena záslepkou, a tudíž nehrozí jejich znečištění.

C-profil je silnostěnný ohýbaný profil z kvalitní konstrukční oceli, který nese celou bránu nad zemí. Tělo brány přivaříte bodováním na tento profil, nasunete na vozíky a nainstalujete ostatní komponenty.

Spodní nájezd s nájezdovým kolečkem se montuje do C-profilu na konec brány. Nájezd při zavření najede do dojezdové kapsy (spodního dorazu), a tím si brána odlehčuje v zavřeném stavu. Ložiska na vozících tedy nejsou namáhána stále.

Dojezdová kapsa – spodní doraz, do kterého najede brána ve spodní části při zavření. Zajišťuje bránu v zavřené poloze proti větru. Velmi důležitý komponent pro samonosnou posuvnou bránu – v zavřeném stavu si na něm brána odlehčuje, a ložiska na vozících tedy nejsou namáhána permanentně.

Vrchní vedení / boční vedení zajišťuje chod brány ve vrchní části po vytyčené ose brány. Role na vedení vystřeďují bránu tak, aby docházelo k minimálnímu tření.

Záslepka profilu slouží k ukončení C-profilu na opačné straně (na straně kde se brána zavírá je C-profil ukončen spodním nájezdem).

Elektromechanický pohon NICE se zabudovanou řídicí jednotkou. Pohonná jednotka, která se používá k automatickému ovládání posuvných bran. Pohon je ovládán rádiovým signálem.

Dálkový ovladač – vysílač rádiového signálu pro pohonnou jednotku.

Fotobuňkyfotočlánky které se osazují k bráně jako bezpečnostní prvek. Po přerušení signálu mezi fotobuňkami se chod brány zastaví a předchází se tak možným nebezpečným situacím.

Maják s přijímačem slouží jako další bezpečnostní prvek a je užitečný i pro „diagnostiku“ pohonu. Pokud se vyskytne problém (např. pohon detekuje překážku), maják komunikuje blikáním a určí povahu problému.


 

Kam dál:

» Zeptejte se na cokoliv

Zavolejte na 00420730731112, nebo napište na info@taget.cz a zeptejte se na cokoliv ohledně technického charakteru Vaší brány.

» Využijte formulář „Poraďte se s prodavačem

Po vyplnění základních údajů o Vámi plánované bráně Vám pošleme cenovou nabídku, kde naleznete seznam doporučených komponentů pro samonosnou posuvnou bránu. Formulář naleznete ZDE.

» Prohlédněte si fotogalerii

Fotky z realizací domácích kutilů, kteří sestavovali bránu svépomocí za použití našich komponentů. Fotogalerie naleznete ZDE.

» Proč nakoupit u nás?

Podívejte se na výhody nákupu v našem obchodě a hodnocení zákazníků, kteří již u nás nakoupili komponenty pro samonosnou posuvnou bránu.

 

Které další informace byste uvítali k samonosným posuvným branám?
Napište nám na info@taget.cz