Postupy pro dálkový ovladač NICE ON3EBD
Rychlé postupy pro ovladač NICE Era One BD ON3EBD:
- Chci se spárovat, ale neznám postup
- Nemohu spárovat
- Rychlé vybíjení baterie, krátký dojezd atd.
- Chci používat ON3EBD s externím přijímačem
- Chci se něco naučit
Obousměrná komunikace
Obousměrný dálkový ovladač NICE ON3EBD má oproti starším jednosměrným ovladačům několik funkcí navíc a samozřejmě i úskalí, která jsou s nimi spojena.
Ideální svět - další funkce
Přijímač je z výroby nastaven na obousměrný provoz, což znamená
- po stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači je do jednotky vyslán signál,
- tento signál je zpracován v pohonu, brána obdrží příkaz k pohybu
- a současně přijímač v pohonu odešle řídicí jednotce odpověď, že signál byl přijat,
- ovladač poté jemně zavibruje a rozsvítí se zeleně, což znamená, že přijímač přijal signál.
Současně lze pomocí řídicí jednotky zjistit stav brány. Postup:
Zjištění stavu brány
Stiskněte jednou bez podržení tlačítko "i" vpravo dole na ovladači a poté jednou bez podržení stiskněte tlačítko, které ovládá bránu. Rozsvítí se kontrolka LED:
- buď na zelenou - brána je otevřená,
- nebo červeně - brána je zavřená,
- oranžově - brána se pohybuje nebo stojí někde mezi tím.
Skutečný svět - úskalí obousměrné komunikace
Kompatibilita
Obousměrná funkce je možná pouze s přijímači, které rovněž podporují obousměrnou komunikaci (OXIBD). Pokud chcete uložit řídicí jednotku NICE ON3EBD do pohonu/přijímače, kde je starší (stejnosměrný) přijímač, musíte alespoň jedno tlačítko přepnout na stejnosměrný provoz.
Kratší dosah obousměrné komunikace (logicky)
Současně musí být řídicí jednotka i přijímač v dosahu. Existuje situace, kdy stojíte dostatečně daleko, aby dálkový ovladač stále dosáhl do jednotky a mohl ji ovládat, ale přijímač již nedosáhne do jednotky, a proto nedostanete odpověď o manévru. To znamená, že stisknete tlačítko na dálkovém ovladači, ovladač chvíli bliká oranžově (vysílá signál), pak dvě sekundy bliká červeně a vy nevíte, zda jednotka signál přijala nebo ne. Na druhou stranu se jedná o stejné chování jako u klasických jednosměrných dálkových ovladačů.
Paměť ovladače pro obousměrné přijímače
Ovladač NICE ON3EBD můžete uložit v obousměrném provozu až do 10 obousměrných přijímačů, protože v přijímači je současně uložen ovladač i přijímač. Dalo by se říci, že dálkový ovladač NICE ON3EBD má paměť pro 10 obousměrných přijímačů. (Poznámka: Dálkový ovladač NICE ON3EBD můžete teoreticky uložit do paměti v jednosměrném provozu pro nekonečný počet přijímačů. V tomto případě je v přijímači uložen pouze ovladač.)
Pokud jste již ovladač uložili do přijímače a poté jej smazali, musíte ovladač nejprve resetovat, protože si stále pamatuje "původní" přijímač.
Nemožnost zjistit stav více bran na jednom místě
Pokud jste v dosahu více přijímačů s obousměrným provozem a vydáte signál pro zjištění stavu brány, dostanete odpověď od prvního, který odpoví, takže vlastně nevíte, od které brány odpověď přišla, což je do značné míry nepoužitelné.
Rychlé vybíjení baterie
Skutečnost: Obousměrný ovladač má v sobě přijímač, který přijímá odpovědi o stavu brány od obsluhy. To znamená, že teoreticky může přijímat(a často nepřijímá) plovoucí kódy jiných zařízení v domácnosti vysílajících na stejné frekvenci (termostat od kotle, klimatizace, meteostanice, alarm, bezdrátový zvonek, bezklíčové odemykání auta atd.), a to i v klidovém režimu. Tento vliv jiných bezdrátových zařízení na vysílač ON3EBD může způsobit rychlé vybití baterie. Řešením této situace je přeprogramování celého regulátoru na stejnosměrný režim a problém bude odstraněn. Nestává se to příliš často, ale stalo se to, obvykle je to způsobeno jiným bezdrátovým zařízením, které je rozbité/poškozené.